Nie da się ukryć, że baleriny włoskie są jednymi z najchętniej kupowanych rodzajów butów. Ich wygoda i często niebanalny wygląd sprawiają, że kobiety wybierają je do wielu stylizacji. Co więcej, mnogość rodzajów sprawia, że dobranie ich do odpowiedniego stroju nie jest niczym trudnym. Do czego zatem można nosić balerinki i które wyglądają doskonale z sukienką, a które ze spodniami dowiecie się z poniższego tekstu. Zapraszamy do lektury.

Nieważna długość nóg czy wzrost, ważne, jak dobierzecie balerinki do stroju

Wiele kobiet uważa, że nie powinno nosić balerinek ze względu na duże stopy, krótkie nogi czy niski wzrost. Skąd takie przekonanie? Ano dlatego, że naczytały się bredni w sieci, gdzie wiele artykułów wręcz krzyczy, że jeśli masz stopę powyżej 40 rozmiaru lub krótkie nogi, nie powinnaś nosić balerinek, bo te albo będą źle wyglądały, albo będa powiększały jeszcze bardziej Twoją stopę. Nie twierdzimy, że w tych słowach nie ma ziarna prawdy, jednak wszystko zależy od tego, jakiego rodzaju obuwie dobierzecie.

Jeśli masz duże stopy i chcesz założyć baleriny do sukienki, czy spodni, możesz to jak najbardziej zrobić. Pamiętaj jednak, aby te były dobrane kolorystycznie i nie posiadały pionowych pasków, które faktycznie mogłyby wydłużyć stopę. Jeśli natomiast jesteś niską osobą i zależy Ci na wydłużeniu sylwetki, wybieraj zawsze baleriny w kolorze nude, które optycznie wydłużą Twoje nogi. Widzisz jakie to proste?