Wyobraźcie sobie (choć wiele z Was zapewne nie musi tego robić, bo takie sytuacje zdarzają się codziennie), że minimum 8 godzin biegacie w szpilach, które wpisane są w dress code firmy, w której pracujecie. O czym marzycie po tym czasie? Aby założyć buty, które dadzą Waszym zmęczonym stopom ulgę. I tutaj z pomocą mogą przyjść włoskie baleriny, które są nie tylko efektowne, ale również niebiańsko wygodne.

Sukienka, spodnie, kombinezon – nie bój się bawić stylizacjami

Jeśli obawiasz się, że baleriny nie będa pasowały do sukienki koktajlowej, którą chcesz założyć na wieczorne wyjście, porzuć swoje wątpliwości. Te doskonale sprawdzą się w takiej stylizacji. Pamiętaj jednak o tym, aby dobrać takie, które będa miały ciemniejszy odcień, niż ten, który jest przewodnim na Twojej sukience. Co więcej, dobrze, jeśli mają również odcięty obcas. Wówczas takie włoskie baleriny wyglądają niezwykle elegancko i formalnie.

Chcąc jednak wyglądać bardziej dziewczęco, możesz postawić na zupełnie inne modele – wykonane z materiału, skóry ekologicznej, ażurowe, w kwiatki, czy marynarskie. Jak widzisz, masz dość duże pole do popisu. Wspomniane baletki będą nie tylko efektowne, ale również niezwykle wygodne. Sprawdzą się zatem w mniej formalnych sytuacjach, jak wyjście z przyjaciółmi na miasto, do kina, wyjazd na wakacje, czy randka z ukochanym. Tutaj możesz pokusić się o zestawienie ich z kombinezonami, letnimi sukienkami, szortami i innymi ubraniami, które masz w szafie, przy tego typu obuwiu obowiązuje pełna dowolność.